Dowiedz się, co przygotowaliśmy dla Ciebie na tym blogu!

Barbórka

logo górnictwa

Przede wszystkim życzenia

kwiaty na Barbórkę

Dziś przypada kolejny Dzień Górnika potocznie zwany „Barbórką” – od imienia patronki górników – św. Barbary. Od wielu lat święto jest obchodzone przez spółki górnicze bardzo uroczyście.

Wszystkim naszym klientom, którzy tego dnia mają swoje święto składamy serdeczne życzenia!

A przy okazji… z aktuarialnego podwórka

Z Barbórką wiąże się tradycyjna nagroda barbórkowa wypłacana pracownikom górnictwa. Nagroda ta pojawiła się już w tzw. „Karcie górnika”, czyli Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 1981 r. w sprawie w sprawie szczególnych przywilejów dla pracowników górnictwa – Karta górnika. To samo rozporządzenie mówiło o innych świadczeniach pracowniczych – w szczególności o prawie do bezpłatnego węgla opałowego lub ekwiwalentu pieniężnego za ten węgiel.

Bezpłatny węgiel dla emerytów i rencistów w regulacjach spółki – jako świadczenie pracownicze płatne po okresie zatrudnienia – stanowi podstawę do naliczania i utworzenia rezerwy aktuarialnej.

Chciałbyś rozpocząć z nami współpracę?

Chętnie przedstawimy Ci naszą ofertę. Wystarczy, że klikniesz przycisk "Proszę o ofertę!" i uzupełnisz znajdujący się tam prosty formularz ofertowy. To tylko pół minuty! Sprawdź nas! Warto!

Przewiń do góry