Oferta dla ubezpieczycieli

Jeśli poszukujecie Państwo pomocy w prowadzeniu Departamentu Aktuariatu lub potrzebujecie Państwo konsultacji w związku z nowymi produktami, wycenami i rezerwami, nasi aktuariusze są do Państwa dyspozycji.

Nasi aktuariusze i specjaliści mają doświadczenie akademickie i zawodowe w pracy dla polskich i zagranicznych banków i towarzystw ubezpieczeniowych. Prowadziliśmy Biura Aktuarialne w mniejszych firmach i wycenialiśmy portfele ubezpieczeń w dużych firmach.

Oferujemy Państwu nasze usługi w następujących obszarach:

  • Zakładanie towarzystw ubezpieczeń wzajemnych oraz działających w formie spółki. Nasze biuro aktuarialne pomagało przygotowywać wnioski o tzw. licencję ubezpieczeniową grupom chcącym zoptymalizować koszt ubezpieczeń licencję towarzystwa ubezpieczeniowego. Szczególnie warte rozważenia jest tzw. małe towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych, które ma bardzo niskie wymogi kapitałowe.
  • Rezerwy i rachunek techniczny. Zakłady ubezpieczeń są zobowiązane do tworzenia wielu rodzajów rezerw zgodnie z wymogami regulatora rynku i wewnętrznymi regulaminami rezerw. Nasi aktuariusze mają kwalifikacje i uprawnienia aby wyznaczać i raportować rezerwy zakładów ubezpieczeń.
  • Roczny raport o stanie portfela ubezpieczeń. Raport ten jest jednym z wymaganych dokumentów finansowych, który musi być sporządzany przez licencjonowanego aktuariusza.
  • Tworzenie taryf ubezpieczeniowych. Właściwa wycena jest jednym z podstawowych warunków sukcesu produktu ubezpieczeniowego. Optymalna wycena wymaga zarówno odpowiedniego poziomu ogólnego składek jak i prawidłowej segmentacji rynku. Brak odpowiedniej segmentacji sprawia, że ubezpieczyciel podlega antyselekcji i ubezpiecza bardziej szkodowe segmenty rynku.
  • Doradztwo przy konstrukcji programów reasekuracji. Firmy reasekuracyjne oferują bardzo szerokie spektrum możliwości transferu ryzyka. Program reasekuracyjny skonstruowany na podstawie kompleksowej analizy statystycznej i znajomości narzędzi zarządzania ryzykiem może znacznie poprawić ochronę przed niepożądanymi zdarzeniami.

W każdym z wymienionych obszarów jesteśmy w stanie przeprowadzać szkolenia dla Państwa pracowników, konsultować Państwa projekty biznesowe lub przejąć prowadzenie części projektów w Państwa firmie.

Zapraszamy do kontaktu z nami.

Chciałbyś rozpocząć z nami współpracę?

Chętnie przedstawimy Ci naszą ofertę. Wystarczy, że klikniesz przycisk "Proszę o ofertę!" i uzupełnisz znajdujący się tam prosty formularz ofertowy. To tylko pół minuty! Sprawdź nas! Warto!

Przewiń do góry