Dowiedz się, co przygotowaliśmy dla Ciebie na tym blogu!

Opcje menedżerskie w dobie pandemii

plan Covid opcji menedżerskich

Programy motywacyjne dla kadry menedżerskiej mają na celu zmotywowanie kluczowych pracowników do działania na korzyść rozwoju firmy oraz do uzyskiwania wysokich wyników finansowych. W zamian, po uzyskaniu efektów, kluczowi pracownicy mogą liczyć na dodatkowe profity.

Tymczasem efektów brak

W obliczu dzisiejszych ograniczeń, spadków na giełdach i kryzysu menedżerowie nie są w stanie uzyskiwać prognozowanych wcześniej wyników, motywacje wygasają.

Co dalej?

Programy motywacyjne na ogół nie przewidują rozwiązań na wypadek wystąpienia tzw. siły wyższej. Z kolei pandemia COVID-19 stanowi takie właśnie niemożliwe do przewidzenia zewnętrzne zdarzenie, którego skutkom trudno zapobiec.

Firmy, które nadal działają mogą rozważyć modyfikacje programów. W niektórych branżach niskie notowania, desperacja akcjonariuszy mogą być idealnym momentem na wprowadzenie nowych, ale przemyślanych warunków programów menedżerskich. Alternatywnym rozwiązaniem może być wprowadzenie warunków relatywnych.

Chciałbyś rozpocząć z nami współpracę?

Chętnie przedstawimy Ci naszą ofertę. Wystarczy, że klikniesz przycisk "Proszę o ofertę!" i uzupełnisz znajdujący się tam prosty formularz ofertowy. To tylko pół minuty! Sprawdź nas! Warto!

Przewiń do góry